Iubiți pe toată lumea ca pe frații voștri! Nu discriminării!
Stop violenţei şi abuzurilor de orice fel!
Pune-te în locul persoanei de lângă tine!
Pace și iubire!
Stop Violenţei! Violenţa afecteză! Dacă eşti victimă, eşti ranit(ă). Dacă eşti agresor, o să ajungi şi tu victimă şi nu o să-ţi placă!
Toți avem drepturi! Trebuie respectate fără excluderi! Pacea este o virtute care trebuie respectată și onorată. Întotdeauna există justiție și aceasta este o prioritate cu toate că nu este mereu aplicată. Pacea pe pământ ar face totul minunat, cu multe persoane fericite și împăcate.
Stoparea abuzului, exploatării, traficului și a tuturor formelor de violență și torturii copiilor.
Dacă vrei pace, nu o s-o obții niciodată cu violență.
Să fie pace!
Pacea începe cu noi înșine.
Tehnologia este evoluție!
Consider ca fiecare om are dreptul să-și exprime opinia, în contextul în care aceasta este pertinentă sau experiența profesională o recomandă. Dacă aceasta este într-un mediu public, emițătorul are obligația de a-și asuma faptul că pot existenta puncte de vedere contradictorii și implicit, conflicte. În acest sens, mereu am dorit să mă pronunț, fie în privat sau în public, numai în cazurile în care am o oarecare înțelegeret. Consider, așadar, că împreună cu dreptul de exprimare a propriei opinii vine obligația de asumare a eventualelor daune sau puncte de vedere diferite.
Stop Violenţei! Hai să facem lumea mai bună prin a opri violența împotriva oricui! Dacă o continuăm, violența ne-a adus și ne va aduce în continuare rău...
Bucureștiul este capitala României, un oraș cu mii de destinații frumoase, însă există si părți întunecate. Trebuie să oprim violența pentru a avea o viață mai bună în comunitate, să protejăm drepturile copiilor pentru ca aceștia să ducă o copilărie normală.
Stop violenței asupra copiilor!