Trebuie sa fim calmi și trebuie să evităm violența!
Să fie pace!
Pacea înseamnă libertate fără grijă.
Stop abuzurilor de orice fel! Orcine merită să fie fericit!
Într-o societate modernă, pașnică și productivă, justiția trebuie să fie aplicată fără factori externi. Fără voaluri de minciuni, fără discriminare pentru cazuri diferite. Justiția trebuie să fie oarbă, nu orbită de cei ce sunt înălțați în funcții. Violența va fii mereu violență, abuzul va fii mereu abuz, indiferent de felul în care a fost abordat. Indiferent de victime și agresori. Stop coruperii sistemelor judiciar, social și economic. Stop abuzului!
Corupția exista, se afla in fiecare domeniu de astăzi, abuzul de putere se exercita și la nivel de scoli și licee, discriminarea exista și nu doar din punct de vedere rasial. In opinia mea, toți acești factori există și in ziua de astăzi, deloc diminuați de împrejurări, acestea se vor depăși doar in momentul in care nu vom mai gândi individual.
Ca să poată toată lumea să vorbească, trebuie să nu îi intrerupem pe cei care vorbesc. La rândul lor, cei care vorbesc trebuie să îi asculte la rândul lor pe ceilalţi, astfel încât nimeni să nu fie exclus.
Consider că legile și politicile trebuie aplicate egal fără nicio discriminare. Ca oameni este normal să avem preferințe și să ne placă de unele persoane mai mult dar când vine vorba de aplicarea legilor, toată lumea trebuie tratată egal, fără discriminări și preferințe.
Fără violență, mai multă prudență!
Victoria obținută prin violență este echivalentul unei infrângeri!
Unii sunt mai egali ca alții, iar asta trebuie să înceteze.
Nu trebuie să îți fie frică sau rușine să vorbești în public deoarece oricum toți își fac o parere în gândul lor despre tine. Atunci când vorbeşti, trebuie să fii hotărât ca să le arăți celorlalți că ești sigur pe tine și ai încredere în ceea ce zici și ceea ce faci .
Este bine să aflam lucruri noi, să nu fim ignoranţi şi sa fim virtuoşi!
"Constiința e mai mult decât ghimpe, ea e pumnalul din carne. De asemenea, nu merită să te sinucizi, deoarece o faci întotdeauna prea târziu." (Emil Cioran)
Stop abuzului!