Mesaje ODD16
#289
I P (Liceul Teoretic Tudor Vladimirescu - a X-a B)

Împreună suntem puternici și putem contribui fiecare într-o mică măsură pentru a ne atinge scopul și a face din București "Raiul pe Pământ", nu doar pentru noi, ci și pentru moștenitorii noștri. Toți avem o putere, trebuie doar să o folosim. Dar din dar se face Rai, așa și noi, împreună, contribuind puțin câte puțin, avem posibilitatea de a transforma Bucureștiul într-un oraș model, un loc pașnic și sigur, trăind cu toții în pace și armonie, locul unde ne putem exprima opiniile fără teama de a fi judecați sau ignorați. Bucureștiul poare fi locul în care toți putem fi egali și în practică, nu doar în teorie, locul în care drepturile fiecăruia dintre noi sunt respectate, un oraș în care nu există corupţie.

#54
O A (Colegiul Economic Viilor - a IX-a I)

Sunt împotriva oricărei forme de abuz asupra copiilor

#176
A C (Colegiul National Grigore Moisil - a X-a)

Dacă vrem o schimbare, trebuie să acţionăm acum. Să schiimbăm lumea într-una mai bună pentru viitoarele generaţii.

#115
T C (Colegiul National Bilingv George Cosbuc - a V-a A)

Pentru a stopa violenta nu mai trebuie sa existe oameni rai. Copii nu mai trebuie sa se bata sau să înjure!

#288
G A (Liceul Teoretic Tudor Vladimirescu - a X-a B)

Sunt împotriva violenței și a abuzului, dar și a poluării.

#309
C M (Şcoala Superioara Comerciala Nicolae Kretzulescu - a X-a H )

Consider că legile și politicile trebuie aplicate egal fără nicio discriminare. Ca oameni este normal să avem preferințe și să ne placă de unele persoane mai mult dar când vine vorba de aplicarea legilor, toată lumea trebuie tratată egal, fără discriminări și preferințe.

#22
D A (Colegiul Economic Viilor - a IX-a J)

Stop ilegalităților!

#205
R I (Colegiul National Grigore Moisil - a XI-a C)

Fiți uniți şi nu discriminaţi!

#83
I S (Colegiul Economic Virgil Madgearu - a XI-a A)

Spuneți stop violenței! Toți putem demonstra dreptatea prin justitie!

#287
F A (Liceul Teoretic Tudor Vladimirescu - a X-a B )

Toți avem drepturi! Trebuie respectate fără excluderi! Pacea este o virtute care trebuie respectată și onorată. Întotdeauna există justiție și aceasta este o prioritate cu toate că nu este mereu aplicată. Pacea pe pământ ar face totul minunat, cu multe persoane fericite și împăcate.

#308
C A (Şcoala Superioara Comerciala Nicolae Kretzulescu - a IX-a D)

Este bine să aflam lucruri noi, să nu fim ignoranţi şi sa fim virtuoşi!

#21
D R (Colegiul Economic Viilor - a X-a E)

Toți avem dreptul la opinie!

#204
P T (Colegiul National Grigore Moisil - a VII-a A)

Pacea nu există, se creează.

#82
G M (Colegiul Economic Virgil Madgearu - a X-a C)

Când puterea de iubire va depăși iubirea de putere, în lume va fi pace, liniște, fericire!! #stopviolența #pace #fericire #libertate

#53
O V (Colegiul Economic Viilor - a X-a E)

Pace și justiție!