Pentru o lume lipsită de violență, schimbarea trebuie făcută din suflet! Nu mai stați pe gânduri, luptați pentru o lume cât mai bună!
Doar prin pace și înțelegere vom reuși să construim o viață bună pentru întreaga societate.
Sunt împotriva tuturor tipurilor de violență, îndreptată către orice ființă de pe acest pământ. Consider că femeile ar trebui respectate și iubite deoarece ele dau viața pe acest pământ. Femeile ar trebui să aibă acces la toate drepturile: la educație, să practice orice meserie, la egalitate de gen cu bărbații. Consider că toată lumea ar trebui formată, educată de la vârste fragede, pentru ca în viitor să nu mai fie probleme, să trăim toți în armonie și în pace.
Stop violenței!
"NU MAI DISCRIMINAȚI!" Acest mesaj ar trebui expus peste tot. Este drept și corect că legile și politicile să fie aplicate fără nicio formă de discriminare!
Spune nu discriminării, spune da dreptății!
Violență nu aduce nimic bun!
Pacea este drumul către libertate.
Orice copil are dreptul de a se exprima liber!
Pace, justiție și instituții eficiente!
Stop violenței și abuzurilor!
Pacea nu poate veni din dorința de pace, ci de la suprimarea instinctelor de război.
O persoana care nu a învățat să iubească natura, probabil că nu știe deloc cum să iubească. Numai naturate poate învăța adevărata dragoste.
Toată lumea are dreptul să facă ce vrea cât timp nu rănește altă persoană.
Nu există pace fără iertare.