Dacă oamenii ar cere pace în loc de bani, lumea ar fi mai bună.
Pacea înseamnă libertate!
Opinia ta contează! Exprim-o în mod direct.
Pace și iubire!
Stop Violenţei! Violenţa afecteză! Dacă eşti victimă, eşti ranit(ă). Dacă eşti agresor, o să ajungi şi tu victimă şi nu o să-ţi placă!
Să fie pace!
Iubiți pe toată lumea ca pe frații voștri! Nu discriminării!
Stop violenţei şi abuzurilor de orice fel!
România are nevoie de liniște și stabilitate, asta îi doresc! Oamenii au nevoie de corectitudine,onestitate și de respectarea tuturor drepturilor pentru un trai cât mai bun. Ca popor trebuie sa fim uniți și să punem cărămidă peste cărămidă pentru crearea unei societăți pașnice. Exprimarea liberă este baza drepturilor umane iar fără aceasta nu poate exista o lume modernă. Pentru a opri violența de orice fel trebuie să schimbăm atitudinile și normele sociale care încurajează discriminarea și să promovăm serviciile de sprijin pentru oameni.
Stoparea abuzului, exploatării, traficului și a tuturor formelor de violență și torturii copiilor.
Dacă vrei pace, nu o s-o obții niciodată cu violență.
Să fie pace!
Investiți în profesori competenți și în antrenamentul acestora.
Tehnologia este evoluție!
Consider ca fiecare om are dreptul să-și exprime opinia, în contextul în care aceasta este pertinentă sau experiența profesională o recomandă. Dacă aceasta este într-un mediu public, emițătorul are obligația de a-și asuma faptul că pot existenta puncte de vedere contradictorii și implicit, conflicte. În acest sens, mereu am dorit să mă pronunț, fie în privat sau în public, numai în cazurile în care am o oarecare înțelegeret. Consider, așadar, că împreună cu dreptul de exprimare a propriei opinii vine obligația de asumare a eventualelor daune sau puncte de vedere diferite.